Jak mogą być zagospodarowane tereny po Hucie Jedność?

Teren zlikwidowanej Huty Jedność w Siemianowicach Śląskich od kilkunastu lat czeka na zagospodarowanie. Kilka miesięcy temu wspominaliśmy o pierwszych planach na budowę galerii handlowej na części zdegradowanych terenów. Z kolei w ubiegłym tygodniu coraz głośniej mówiło się o kolejnych pomysłach na nowe centrum Siemianowic Śląskich.

Obecny plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na budowę dużych obiektów handlowych w części od Placu Skargi do ul. Głowackiego. Przeznaczenie według planu: teren rozmieszczenia obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 i zabudowy usługowej. Z kolei tereny od Placu Skargi w kierunku ul. Starej Katowickiej przeznaczone są pod zabudowę usługową.

 

Przykładowe wizualizacje możliwego zagospodarowania terenów pohutniczych

 

Dziś wiemy, że przebadano już grunty pod budowę centrum handlowego (galerii) i wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach poznamy szczegółowy harmonogram pierwszej części zagospodarowania terenów po Hucie Jedność. Obecnie możecie zobaczyć wstępny projekt galerii. Zbadanie pozostałej części terenów zajmie jeszcze trochę czasu. Kilka lat temu, firma ECDP zapowiadała, że chce ulokować tam m.in. osiedle mieszkaniowe, usługi, handel.

Czekamy na szczegóły ostatecznego projektu centrum handlowego oraz zagospodarowania całego terenu po Hucie Jedność w Siemianowicach Śląskich.

 

Autor artykułu: Jan Wieczorek https://www.facebook.com/SiemianowiceSubiektywnie

 

Redakcja: Jesteśmy bardzo ciekawi realizacji tych planów, dlatego będziemy na bieżąco informować naszych czytelników o dalszym rozwoju wydarzeń

 

24 lipca 2020

GALERIA

PUBLIKACJE

Artykuły


 

WOLNE MIASTO SIEMIANOWICE

FAKTY I WYDARZENIA Z REGIONU

 

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityka Cookies.

Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: 

Janusz Ławecki

Redaktorzy: 


Skład Redakcji:

Redaktor Naczelny: Janusz Ławecki

Redaktorzy:

 

Stowarzyszenie Wolne Siemianowice

To źródło aktualnych i często niewygodnych faktów o Twoim mieście pomijanych przez inne media. Codzienna dawka świeżych informacji z kategorii: społeczne, gospodarka, polityka, sport, kultura i inne. Felietony i ciekawostki z miasta i okolic czyli cykl "U nas w ogródku..." oraz "Co za miedzą piszczy.."

Designed by DronAir.pl

Copyright © 2016-2020 Wolne Miasto Siemianowice